Założenie lokaty bankowej

Rzadko zdarza się żeby któryś z klientów banku rozpoczynał swoją współpracę z bankiem poprzez założenie lokaty bankowej. Najczęściej zdarza się, że już posiada konto bankowe, z którego korzysta, a teraz chciałby założyć również lokatę. shutterstock_154401125

Jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły zwłaszcza, jeżeli lokata zakładana jest w innym banku niż ten, w którym prowadzone jest konto bankowe. W takim wypadku, przed założeniem lokaty, trzeba będzie dopełnić wszelkich formalności związanych z potwierdzeniem swojej tożsamości. Zanim jednak zwrócimy się do konkretnego banku z prośbą o założenie w nim lokaty będziemy musieli dokonać wyboru najlepszej dla nas lokaty.

Wybór najlepszej lokaty bankowej

Lokaty bankowe są tymi produktami bankowymi, z których skorzystanie pociąga za sobą określone zobowiązanie, a nie jedynie jakieś korzyści finansowe. Dlatego warto dobrze zastanowić się, zanim wybierzemy konkretną lokatę z bogatej oferty lokat bankowych. Jeżeli z ofertami prowadzenia lokaty stykamy się po raz pierwszy dobrze byłoby skorzystać z pomocy osoby kompetentnej, która zna się na bankowości. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie dotrzeć do takiej osoby, a w takim wypadku możemy sięgnąć po ranking lokat – oszczednoscionline.pl/ranking-lokat, w którym zawarte są informacje o wybranych przez twórców rankingu lokatach. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się, które z lokat są najwyżej oceniane i na tej podstawie zdecydować się na wybór konkretnej lokaty.

Podpisanie umowy o prowadzenie lokaty

Lokatę bankową dużo łatwiej jest założyć niż otrzymać kredyt bankowy, dlatego wizytę w banku składaną w ramach podpisywania umowy o lokatę możemy potraktować zupełnie spokojnie. Jednak będziemy musieli pamiętać o zabraniu dowodu osobistego i odpowiedzieć na kilka pytań potwierdzających nasze zdolności prawne. Po dokonaniu tych czynności i przelaniu pieniędzy lokata zostanie uznana za otwartą. Następną lokatę będziemy mogli założyć już w sposób elektroniczny, nawet bez wizyty w oddziale bankowym. Podobnie będzie z przelaniem pieniędzy na nasze konto główne po zamknięciu lokaty.

Both comments and trackbacks are currently closed.