Zabezpieczenia internetowych kont bankowych

Trudno wyobrazić sobie życie współczesnego człowieka bez Internetu. Jest to źródło informacji, wiedzy, a także rozrywki. Dostęp do sieci umożliwia i ułatwia załatwienie wielu spraw bez wychodzenia z domu. Tak jest np. w przypadku płacenia rachunków. Obecnie większość banków oferuje internetowe konta osobiste, dzięki którym w dowolnym momencie można przelewać pieniądze na wskazany rachunek. Jednak wiele osób nadal bardzo nieufnie podchodzi to tego typu rozwiązań, obawiając się ataku hakerów i utraty zgromadzonych środków finansowych. Warto zatem poznać bliżej zabezpieczenia jakie stosują banki, by nikt nieuprawniony nie miał dostępu do pieniędzy ich klientów.wrzucanie oszczędności do skarbonki

Podstawowymi zabezpieczeniami są login oraz hasło. Login stanowi pewnego rodzaju identyfikator i ma charakter stały. Hasło natomiast powinno się od czasu do czasu zmieniać. W chwili obecnej najlepsze konta bankowe posiadają możliwość ustanowienia tzw. hasła maskowanego. Istota tego rozwiązania polega na tym, że klient logując się nie podaje całego hasła, a jedynie pojedyncze, wskazane przez system bankowy znaki, dzięki czemu potencjalny haker ma niepełny obraz i nie wie jakie jest całkowite hasło. Nawet, gdy będzie próbował włamać się na konto klienta, to po trzykrotnej nieudanej próbie logowania, konto zostanie zablokowane.

Zakładając, że hakerowi udało się jednak zalogować na konto bankowe klienta, to istnieją kolejne zabezpieczenia chroniące przed wyczyszczeniem rachunku. Przede wszystkim, wykonanie każdego przelewu wymaga potwierdzenia transakcji za pomocą jednorazowego kodu, którym dysponuje wyłącznie posiadacz konta. Dodatkowo każde logowanie na konto osobiste jest szyfrowane poprzez protokół SSL, który jest obsługiwany przez wszystkie dostępne na rynku przeglądarki internetowe.

Zwykle bywa tak, że jeśli rzeczywiście dojdzie do przestępstwa polegającego na wyczyszczeniu rachunku bankowego, jest to efektem naiwności posiadacza takiego rachunku, który udostępnił wszystkie dane hakerom. System zabezpieczeń stosowany przez banki jest niezwykle solidny, więc można bez obaw korzystać bankowych produktów internetowych. Szukając najlepszego rachunku z dostępem do pieniędzy online, warto wcześniej przejrzeć ranking kont bankowych taki jak ten na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/p/ranking-najlepszych-darmowych-kont.html, gdzie wyszczególnione są najważniejsze funkcje poszczególnych kont, dzięki czemu można w łatwy sposób wybrać produkt dopasowany do własnych potrzeb.

Both comments and trackbacks are currently closed.