Własne auto – i Ty możesz je mieć!

W obecnych czasach właściwie każdy z nas jest zmotoryzowany. A jeżeli nie jest – to prawdopodobnie odczuwa dotkliwe skutki takiego stanu rzeczy. Bez samochodu ani rusz, zwłaszcza jeżeli mieszkamy poza miastem. Komunikacja publiczna przecież nie wszędzie dociera, a często jeździ też nieregularnie lub niezgodnie z rozkładem. Jednak wiele osób wciąż radzi sobie bez samochodu, gdyż zakup ten przerasta ich możliwości finansowe. Często własne auto jest ogromnym marzeniem, na które wciąż nie możemy sobie pozwolić, mimo wielu prób zaoszczędzenia. Jak więc się za to zabrać, by w końcu się udało? Skutecznym sposobem może się okazać lokata.

 

firma i finanseWszystko zaplanuj

Więc doszedłeś właśnie do wniosku, że własne auto jest potrzebne również Tobie, podejdź do tego na spokojnie i metodycznie. Zastanów się, jakiego samochodu potrzebujesz i ile pieniędzy możesz na niego przeznaczyć. A teraz oblicz, jak długo będziesz musiał oszczędzać, by zdobyć taką sumę. Jak długo będziesz musiał dopłacać pieniądze do założonej dzis lokaty, aby w końcu uzbierać pożądaną sumę?

Zbierz informacje

Już wiesz? To teraz pora zabrać się za wybór lokaty. Zacznij od dowiedzenia się, jakie oferuje Ci Twój bank. Jeżeli założysz ją tam, gdzie masz swoje konto osobiste, prawdopodobnie będziesz mógł liczyć na różne promocje albo rabaty. Wybierz też taką, do której będziesz mógł dopłacać środki w czasie jej trwania. Wszystko to zostanie określone w umowie o otwarciu lokaty podpisanej pomiędzy Tobą a Twoim bankiem. Lokata może mieć różny czas trwania. Czasem jest to tylko kilka miesięcy, a czasem aż kilka lat. A gdy ten czas upłynie – wypłacisz z zamkniętej już lokaty swoje pieniądze i będziesz mógł zacząć poważnie myśleć o zakupie wymarzonego auta. Sprawdź już teraz oprocentowanie lokat sierpień 2015

I wybierz dobrze!

Na co jeszcze oprócz czasu trwania lokaty powinieneś zwrócić uwagę? Oczywiście na oprocentowanie lokat, które bierzesz pod uwagę. Dzięki temu otrzymasz odsetki, które jeżeli suma na lokacie będzie w miarę wysoka również mogą być całkiem spore. Dzięki temu zyskasz dodatkowe środki na zakup wymarzonego auta. Najlepsza lokata to więc taka, która jest możliwie jak najwyżej oprocentowana.

Both comments and trackbacks are currently closed.