Ranking kont bankowych

Jeżeli chcesz zmienić swoje konto osobiste na takie, które pobiera mniejsze opłaty prowizyjne za wszystkie operacje, warto sprawdzić wcześniej różnego rodzaju rankingi kont bankowych. Dzięki nim można dowiedzieć się w prosty i łatwy sposób, które konta bankowe są obecnie najbardziej opłacalne. Dokonując najlepszego możliwego wyboru jesteśmy w stanie comiesięcznie zaoszczędzić niemałe kwoty na jego prowadzeniu i na usługach dodatkowych z nim związanych.konto bankowe

Takich rankingów najlepiej szukać na stronach, które funkcjonują w internecie już od dłuższego czasu. Zaufane portale, które zajmują się tematyką finansową czy inwestycyjną, zawsze będą przykładały sporo uwagi do tworzonych rankingów i co najważniejsze na bieżąco je aktualizowały. Muszą one bowiem być precyzyjne oraz aktualne. Niestety nie zawsze z tą aktualnością uda się twórcom rankingów zdążyć, dlatego jeżeli wybierze się już jakąś ofertę rachunku bankowego, warto porównać szczegóły oferty z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie banku.

W podobny sposób można także wybierać konta oszczędnościowe.

Banki coraz częściej prześcigają się w atrakcyjnym oprocentowaniu, które niestety w ostatnich czasach znacznie spadło. Cóż, mamy kryzys, dlatego nawet i banki muszą zacząć oszczędzać, choć największy wpływ mają tutaj decyzje Rady Polityki Pieniężnej. Niemniej jednak dzięki rankingom można dowiedzieć się, w którym banku jeszcze można znaleźć wyższe oprocentowanie, można też sprawdzić, czy przypadkiem nie jesteśmy zmuszeni do skorzystania z dodatkowych produktów. W większości przypadków będzie jednak tak, że wraz z założeniem konta klient jest zobligowany do skorzystania z „atrakcyjnej” promocji, która niestety powiększa koszta utrzymania konta czy też jego założenia. Warto więc zwracać uwagę na takie mankamenty, które czasami mogą naprawdę zepsuć nam nerwy. Ponadto konto oszczędnościowe posiada też różne parametry, między innymi dotyczące kapitalizacji, co też ma wpływ na poziom atrakcyjności danego konta. Także i tutaj warto porównać informacje zamieszczone w rankingu z oficjalnymi danymi znajdującymi się na stronie internetowej wybranego banku.

Rankingi kont osobistych mogą też być łatwo zmanipulowane.

Dlatego warto wybierać takie, które nie publikują na przykład pierwszych pięciu najlepszych kont, tylko znacznie więcej. Wówczas szanse na zmanipulowanie wyników są znacznie mniejsze. Dobrze jest także znaleźć taki ranking, który będzie pozwalał na zmianę hierarchii względem parametrów. Ułatwić sobie można sprawę analizując ranking lokat na oszczednoscionline.pl.

Both comments and trackbacks are currently closed.