Nie wahaj się – załóż konto oszczędnościowe

Niegdyś oszczędności kojarzone były przede wszystkim ze zgromadzonymi pod poduszką czy trzymanymi w skarbonce złotówkami, które skrupulatnie co miesiąc odkładało się, by w ten sposób zapewnić sobie większe bezpieczeństwo finansowe na przyszłość. Obecnie takie rozwiązanie wydaje się nie tylko staromodne, ale przede wszystkim nieopłacalne – odkładanie pieniędzy do szuflady równa się oczywiście zysk, ale zysk ten mógłby być dużo większy. banki

W czasie pieniądze takie nie zyskują na wartości chociaż mogłyby. Tego rodzaju możliwość dają oczywiście proponowane w różnych bankach i na różnych warunkach konta oszczędnościowe. Dlaczego więc nadal nie wszyscy zakładają konto oszczędnościowe – przecież to de facto czysty zysk, bez żadnych strat? Wydaje się, że chyba tylko i wyłącznie z niewiedzy i ze strachu wielu z nas wciąż woli trzymać bezużytecznie odłożone pieniądze w szufladzie niż wpłacić je na dochodowe konto.

Tymczasem bać nie ma się czego – jeżeli zrobimy porównanie kont oszczędnościowych i przeanalizujemy w tym celu różne dostępne chociażby na konta-oszczednosciowe.blogspot.com narzędzia typu ranking kont oszczędnościowych przekonamy się, że w zasadzie nie ma takiej oferty dotyczącej konta oszczędnościowego, która by w dłuższej perspektywie nie okazała się dla nas w mniejszym lub większym stopniu korzystna. Tutaj nic nie stracimy możemy jedynie zyskać – ile, zależy od tego jak atrakcyjną i adekwatną do swoich możliwości ofertę wybierzemy. Jeżeli więc nie da się tu nic stracić, a jedynie można zyskać, powinniśmy odrzucić nasze zahamowania i w końcu zacząć faktycznie oszczędzać.

Both comments and trackbacks are currently closed.