Najlepsze lokaty bankowe pod względem oprocentowania

Lokata bankowa to jedna z form inwestowania kapitału, którym przeważnie są jakieś oszczędności. Najpopularniejsze lokaty bankowe to lokaty terminowe. Ich specyfika polega na tym, że klient wpłaca do banku określona kwotę pieniędzy i zobowiązuje się nie wycofywać zainwestowanego kapitału przed upływem okresu, na jaki lokata została założona. W zamian za to bank, w umowie o prowadzenie lokaty, zobowiązuje się do wypłaty klientowi określonego wynagrodzenia po zamknięciu lokaty. Wynagrodzenie najczęściej jest obliczane procentowo w zależności od koty wkładu i długości trwania lokaty. Większość banków proponuje atrakcyjne oprocentowanie lokat przede wszystkim dla nowych klientów. Z reguły wiąże się z tym konieczność skorzystania również z innego produktu oferowanego przez dany bank i najczęściej jest to prowadzenie konta osobistego. Poniższe zestawienie zostało sporządzone według kryterium wysokości oprocentowania i według stanu na styczeń 2016r.wrzucanie oszczędności do skarbonki

Trzecie miejsce

Na najniższym miejscu na podium znalazła się „Lokata Happy” proponowana przez Idea Bank ex aequo z lokatą „mBank 3” w mBanku. Oba banki proponują oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku i okres lokowania trzech miesięcy. Obie lokaty są także skierowane do nowych klientów, z tym że w Idea Banku nie ma obowiązku zakładania jednocześnie konta osobistego.

Drugie miejsce na podium

Na drugim miejscu znalazła się „Db Lok@ta” dostępna w Deutsche Banku. Tym razem nowym klientom banku proponowane jest oprocentowanie w wysokości 5% w skali roku, pod warunkiem, że jednocześnie zostanie otworzone konto elektroniczne db easyNET. Lokata przewidziana jest na okres dwóch miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Dodatkowym plusem tej lokaty jest łatwość jej założenia – wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, a następnie zastosować się do otrzymanych wskazówek, aby cieszyć się zarówno nowym kontem osobistym, jak i nową lokatą.

Najlepsza lokata

Najlepszą lokatą pod względem oferowanej wysokości oprocentowania okazała się „Lokata promocyjna”. Na tej lokacie, dostępnej w Noble Bank, możemy zyskać aż 5, 5% w skali roku i można ją założyć na okres trzech miesięcy. Jest to niezwykle atrakcyjne oprocentowanie lokat, szczególnie biorąc pod uwagę, że oprocentowanie większości lokat zaczyna się od 4% w dół. Oprócz oprocentowania, „Lokata promocyjna” zasługuje na uwagę również dlatego, że razem z nią bank daje nam w pakiecie plan inwestycyjny oraz prezent rzeczowy.

Jeżeli szukasz większej ilości ofert koniecznie przejrzyj inne najlepsze lokaty bankowe.

Both comments and trackbacks are currently closed.