Mieszkanie z zadłużeniem czy bez?

Na rynku nieruchomości mamy bardzo wiele propozycji zadłużonych – mieszkania pod niespłacających ich lokatorach, budynku na które nie było stać poprzednich właścicieli. Czy warto brać kredyt hipoteczny na tego rodzaju zakupy? Wszystko jak zwykle zależy od szczegółów. Bardzo wiele pytań rodzi się jeśli takowe mieszkanie chcemy wziąć na kredyt. Z gotówką jest zdecydowanie łatwiej – umawiamy się z notariuszem po sprawdzeniu wszystkich szczegółów, sprawdzamy również kwotę zadłużenia i kupujemy. W przypadku kiedy mamy na myśli kredyty hipoteczne sprawa zaczyna się nieco komplikować i nie chodzi jedynie o czekanie na odpowiedź kredytową z banku. Zobaczmy zatem jak radzić sobie z zakupieniem zadłużonego mieszkania na kredyt, co wcale nie jest takie trudne jeśli zrozumiemy istotę takiego kredytowania.konto bankowe

Bank pożycza a mieszkanie

Żaden ranking kredytów hipotecznych nie uwzględnia kredytu hipotecznego z bonusem na długi. Bardzo często młody przyszły właściciel mieszkania dostaje od banku 80 procent wartości, a kolejne 20 procent muszą być jego wkładem własnym. Skąd wziąć? Bank nie interesuje się tego rodzaju problemami jak donosi portal finansowy polskabankowosc.com.pl/nieruchomosci. Kluczem produktu jakim jest kredyt mieszkaniowy jest sama nieruchomość, a nie związane z nią zobowiązania. Długi nie wliczają się w wartość jakiegokolwiek mieszkania czy też domu. Dlatego trzeba znaleźć rozwiązanie które pomoże nowemu mieszkańcowi-właścicielowi poradzić sobie z zadłużeniem mieszkania. Plusem jest to, że cena takowej nieruchomości bardzo często jest sporo zaniżona bez względu na kwotę zadłużenia – sam fakt sprawia, że traci ono na wartości przy sprzedaży. Zastanowić się trzeba, czy ów problemy z zadłużeniami są warte czasu jaki włożymy w wyprostowanie takiej sytuacji, co nie jest zawsze proste.

Kredyt wspierany kredytem

W takiej sytuacji kredyty mieszkaniowenie są ostatnią deską ratunku, ani nawet pomocą. Zadłużenie możemy spłacić z kieszeni własnej lub wykorzystując kolejny bankowy produkt jakim jest kredyt gotówkowy, czyli kredyt na cel dowolny. Znalezienie takowego również wiąże się z wielogodzinnym poszukiwaniem – w tym przypadku będziemy mieć do spłacenia dwie raty, a nie jedną. Trzeba mieć więc na uwadze miesięczne koszta samego zadłużenia z tytułu zakupu mieszkania oraz zadłużenia hipoteki. I tutaj pojawia się kredyt konsolidacyjny, który jest połączeniem wszystkich kredytów w jeden, a dodatkowo może przedłużyć nam czas kredytowania. Kilka chwil z doradcą finansowym i będziemy dokładnie wiedzieć na czym stoimy.

Both comments and trackbacks are currently closed.