MdM – szansa na własne mieszkanie dla młodych małżeństw

Jednym z podstawowych warunków jakie chcielibyśmy zapewnić swojej rodzinie, jest własne mieszkanie. Młode małżeństwa często mają problem ze zgromadzeniem niezbędnych środków na kupno własnego lokum. Rozwiązaniem może być program Mieszkanie dla Młodych.shutterstock_103885106

Marzenie o własnym mieszkaniu

Jednym z najważniejszych problemów, z którymi borykają się młode małżeństwa, jest znalezienie mieszkania. Każdy młody człowiek z pewnością chciałby wyprowadzić się od rodziców i zamieszkać „na swoim”. Niestety, pierwsza praca zazwyczaj nie wiąże się z dużymi zarobkami, dlatego świeżo upieczeni małżonkowie tuż po studiach często muszą pomieszkiwać u rodziców, albo wynajmować mieszkanie. To drugie rozwiązanie z pewnością nie jest opłacalne, o ile nie stanowi przejściowego wyjścia z sytuacji – zdecydowanie korzystniej jest kupić własne mieszkanie i spłacać raty w banku, zamiast za te same kwoty opłacać koszty wynajmu.

MdM – ogólne zasady

Program MdM może być dobrym wyjściem z sytuacji – o czym przekonuje strona oferty-kredytow.com. Polega on na dofinansowaniu wkładu własnego podczas zakupu mieszkania. Warunkiem jest wiek beneficjentów, który nie może przekraczać 35 lat (w przypadku małżeństw pod uwagę brany jest wiek młodszego z małżonków). Ponadto nie można być właścicielem innego lokalu mieszkalnego, również w przeszłości (MdM to program dla ludzi kupujących mieszkanie po raz pierwszy), a wybrane lokum powinno spełniać określone w programie warunki dotyczące jego ceny i powierzchni. Małżeństwa bezdzietne mogą otrzymać 10% dofinansowania wkładu własnego, z jednym dzieckiem – 15%, z dwójką – 20%, zaś rodziny wielodzietne (z trójką lub większą liczbą dzieci) mogą liczyć na 30% dofinansowania.

Procedura przystąpienia do programu

Mieszkanie dla Młodych to dobry pomysł, jeśli chcemy kupić mieszkanie i spełniamy wymagane warunki. Decydując się na przystąpienie do programu musimy wraz z wnioskiem o kredyt w wybranym banku złożyć również wniosek o dofinansowanie wkładu własnego. Niekiedy bank wymaga również potwierdzenia, że określone wymogi zostały spełnione. Jeśli weryfikacja zakończy się pomyślnie, dalsze procedury odbywają się już pomiędzy „naszym” bankiem, a Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Both comments and trackbacks are currently closed.