Lokaty bankowe najpopularniejszym sposobem inwestowania

Lokaty bankowe są zdecydowanie najpopularniejszym sposobem inwestowania pieniędzy. Statystycy wyliczyli, że aż 48% wszystkich inwestycji w Polsce, są to właśnie lokaty bankowe. Wydaje się być to oczywiste ze względu na łatwość i przejrzystość ofert proponowanych przez banki. Aby założyć depozyt oszczędnościowy nie potrzeba wiele. Wystarczy ukończyć osiemnasty rok życia i posiadać konto w banku, aby ułatwić transfer pieniędzy między firmą oszczędnościową i klientem. W dzisiejszych czasach, na rynku możemy spotkać się z niezliczoną liczbą ofert lokat bankowych. inwestycja

Ukryte haczyki banków

Porównanie lokat nie jest prostą rzeczą, gdyż na atrakcyjność oferty ma wpływ wiele czynników, które nie zawsze są przedstawione klientowi wprost. Dlatego właśnie nie wystarczy dogłębne analizowanie narzędzia, jakim jest porównanie ofert dlatego sprawdź ranking lokat z września 2014. Należy pamiętać, iż pomimo wysokiego oprocentowania oferta depozytu może nie być aż tak bardzo korzysta, jak może nam się to wydawać. Czynnikiem, który znacząco wpływa na nasze zyski z lokaty jest między innymi sposób oprocentowania. Możemy spotkać się z oprocentowanie stałym, zmiennym i progresywnym. Taki sposób naliczania należnych odsetek zależy przede wszystkim o wysokości stóp procentowych.

Decydując się na lokatę z oprocentowanie stałym, mamy jasno określone ile wyniesie nasz zysk z danej lokaty, jednak nie mamy możliwości skorzystania z wyższego oprocentowania, w przypadku wzrostu stóp procentowych. Często zdarza się tak, że stopy procentowe gwałtownie wzrastają, na czym najbardziej korzystają klienci, którzy zdecydowali się na oprocentowanie lokaty zmienne. Aby rozwiązać ten problem w jak najlepszy sposób, należy decydować się na lokaty krótkookresowe, dzięki czemu zależnie od danej sytuacji na rynku, możemy wybrać najatrakcyjniejszą dla nas ofertę. Lokaty są doskonałym sposobem inwestowania pieniędzy dla osób, posiadających wolny kapitał. Niestety, w takim wypadku musimy pogodzić się „zamrożeniem” środków pieniężnych na naszej lokacie bankowej.

Both comments and trackbacks are currently closed.