Lokata krótkoterminowa, czyli najpopularniejsza forma lokowania pieniędzy

Jak wiemy najpopularniejszym sposobem na inwestowanie oszczędności jest założenie lokaty bankowej. Najbardziej popularne w naszym kraju są głównie lokaty krótkoterminowe. Jest to spowodowane tym, że ludzie liczą na to, że oprocentowanie jeszcze wzrośnie. Tak naprawdę nie ma takiej gwarancji. Można się raczej spodziewać tego, że będziemy mieli do czynienia z kolejnymi obniżkami oprocentowania. Gdyby jednak oprocentowanie nagle wzrosło, to osoby które ulokowały swoje oszczędności na długoterminowych lokatach, nie będą mogły z tego wzrostu oprocentowania skorzystać. Natomiast ci którzy lokują pieniądze tylko na krótki okres czasu, mogą stosunkowo szybko zdecydować się na nową znacznie atrakcyjniejszą lokatę.Woman Putting Coin In Piggy Bank, Indoors

Gdzie najlepsza lokata krótkoterminowa?

Wszystkie banki w naszym kraju umożliwiają złożenie oprocentowanych depozytów. Wszystkie, lecz nie wszystkich oferty są ofertami opłacalnymi. W ostatnim czasie ciekawą ofertę ma Mbank, który oferuje aż 4% w skali roku. Jednak podobnie jak wszystkie inne banki, tak również ta oferta jest ofertą promocyjną. Oprocentowanie na tak atrakcyjnym poziomie trwa tylko przez okres trzech miesięcy. Niby to i tak warte jest zainteresowania, ale trzeba zaznaczyć jeszcze fakt, że promocja dotyczy tylko nowych klientów banku. Wiele banków ma takie promocje, a klienci chcąc ciągle korzystać z atrakcyjnego oprocentowania są zmuszeni do bardzo częstej zmiany swojego banku. Jak długo można to robić? Nie ma więc idealnego wyjścia. Ofertę atrakcyjnej lokaty ma także Noble bank ale oprocentowanie nie jest, aż tak wysokie ponieważ wynosi tylko 2, 8%. Lokata również jest trzy miesięczna. Ważne jest jednak to, że osoba, którą ją założy nie musi posiadać rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Noble Bank. Nie musi także korzystać z żadnych dodatkowych produktów. To duża zaleta ale największą zaletą jest fakt, że możemy na tej oferowanej lokacie umieścić taką sumę pieniędzy jaka nam się podoba. Noble Bank nie ma pod tym względem kwoty maksymalnej. Jest to więc bardzo atrakcyjna oferta dla osób zamożnych.

Czy warto zakładać lokaty krótkoterminowe?

Rzeczywiście warto decydować się na lokowanie pieniędzy krótkoterminowe – ranking lokat kwiecień 2016. Daje nam to znacznie większe pole manewru w momencie, gdy oprocentowanie wzrasta, lub pojawiają się nowe ciekawe promocje na rynku. Musimy czekać na lepsze czasy, a teraz korzystać z tego, co oferują nam banki.

Both comments and trackbacks are currently closed.