Kredyt konsolidacyjny sposobem na oszczędności

Kredyt konsolidacyjny to doskonałe rozwiązanie na oszczędności jeśli mamy już zaciągnięte jakieś inne zobowiązania finansowe, w większości kredyty gotówkowe. W jaki sposób takie rozwiązanie ma być dla nas pomocne? Cała istota kryje się w budowie kredytu konsolidacyjnego. Można powiedzieć, że jest to produkt bankowy, który plasuje się między kredytami hipotecznymi i kredytami gotówkowymi. Cechą łączącą kredyty konsolidacyjne z kredytami hipotecznymi jest sposób ich zabezpieczenia. Jest to hipoteka ustanowiona na nieruchomości. W rezultacie kredyt konsolidacyjny jest bardzo korzystnie oprocentowany i może być udzielony na okres o wiele dłuższy niżkapitał kredyt gotówkowy, choć nieco krótszy niż kredyt hipoteczny (oprocentowanie też jest trochę wyższe).

A jakie cechy wspólne mają kredyty konsolidacyjne z kredytami gotówkowymi? Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny służy spłacie zaciągniętych wcześniej kredytów gotówkowych. Dzięki niskiemu oprocentowaniu (zdecydowanie niższemu niż oferują kredyty gotówkowe) i długiemu okresowi spłaty wynoszącemu nawet dwadzieścia lat (sporo dłuższemu niż mają kredyty gotówkowe, które maksymalnie są udzielane na osiem lat), kredyt konsolidacyjny pozwala zaoszczędzić znaczne środki.

Walory kredytu konsolidacyjnego mogą spowodować, że miesięczna rata kredytu będzie na przykład o połowę (czasami nawet w większym stopniu) niższa niż suma rat wszystkich posiadanych już kredytów gotówkowych. Oczywiście biorąc kredyt konsolidacyjny możemy spłacić również inne kredyty, ale wówczas korzyści mogą być znacznie mniejsze (na przykład w sytuacji kredytu samochodowego) lub może to być rozwiązanie nieopłacalne (sytuacja taka będzie miała przy ewentualnej zamianie kredytu hipotecznego na konsolidacyjny).

Cechą łączącą kredyty konsolidacyjne z kredytami gotówkowymi jest również możliwość zwiększenia jego wartości (czyli wzięcia większego kredytu konsolidacyjnego niż wynikałoby to z sumy wartości niespłaconych kredytów gotówkowych) i uzyskania części kwoty w postaci gotówki.

Both comments and trackbacks are currently closed.