Kredyt jako metoda oszczędzania?

Wydaje się, że obecnie większość osób zorientowana jest już w tematyce finansów na tyle, że zdaje sobie sprawę, kiedy przepłaca za dany produkt czy usługę, kiedy zaś poniesiony koszt jest racjonalny. Jak się jednak okazuje – nic bardziej mylnego. Bardzo często klienci wszelkich sektorów, czy to z braku czasu, czy z braku chęci podejmowania wysiłku lub z niewiedzy, nie starają się na ograniczenie swoich wydatków.

Przyzwyczajeni do banku, w którym mają konto od dziesięciu lat, nie zmieniają go na jedną z ofert o wiele atrakcyjniejszą, a trzymając środki na koncie oszczędnościowym nie pomyślą o tym, aby wpłacić je na o wiele atrakcyjniej oprocentowaną lokatę. Podobnie, spłacając wiele zadłużeń naraz, nie decydują się na kredyt konsolidacyjnbankiy.

Jest to działanie właściwie nierozsądne. Konsolidacja kredytów pozwala na zaoszczędzenie środków, które wydajemy na comiesięczne odsetki (na których zarabia przy okazji kilka banków lub instytucji). Oprocentowanie przy takim działaniu jest niższe niż łączna suma wszystkich naszych odsetek (choć sam kredyt na ogół jest wówczas długoterminowy). Dodatkowo ten typ pożyczki jest bardzo wygodny. Bank przejmuje formalności, co oznacza, że nie musimy odwiedzać osobno każdej instytucji, w ramach której zaciągaliśmy pewną część naszego sumarycznego długu. Wystarczy, że podpisana zostanie jedna umowa, na mocy której automatycznie kilka kredytów łączy się w jeden. Spłacać możemy w ten sposób kredyty samochodowe, hipoteczne, ratalne oraz zadłużenia na kartach kredytowych.

Kredyty konsolidacyjne są zatem, paradoksalnie, metodą na zmniejszenie naszych wydatków. Aby oszczędzanie za ich pomocą było jeszcze bardziej efektywne, warto prześledzić dostępny na konsolidacja-kredytow.eu ranking kredytów konsolidacyjnych, który prezentuje najatrakcyjniejsze obecnie oferty, porównując produkty różnych banków. Dzięki tego typu przezorności nie tylko zyskamy czas i pieniądze, ale łatwiej pozbędziemy się zadłużenia. Jeżeli dodatkowo zmienimy konto i przeniesiemy nasze środki na rachunek bezpłatny, wówczas spokojnie mówić można o tym, że współpraca z instytucjami bankowymi jest także metodą na oszczędzanie.

Both comments and trackbacks are currently closed.