Konto oszczędnościowe w polskiej walucie

Konto oszczędnościowe to produkt depozytowy, który został stworzony z połączenia zalet lokaty bankowej i konta osobistego. Dzięki niemu możemy łatwo zarabiać jak w przypadku lokaty, jednocześnie mając swobodny dostęp do środków pieniężnych jak na koncie osobistym.wrzucanie oszczędności do skarbonki

Zysk jak na lokacie, oszczędzanie od pierwszej złotówki

Konto oszczędnościowe gwarantuje nam dostęp do pieniędzy w każdej chwili. Możemy je wypłacić bez utraty odsetek, wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję w oddziale banku. Jeśli natomiast chodzi o wykonanie przelewu z konta osobistego na inny rachunek bankowy to można dokonać to za pośrednictwem strony internetowej banku, bez konieczności udawania się do placówki bankowej.

Konto oszczędnościowe ma wiele zalet, do których zalicza się: darmowe wypłaty gotówkowe, brak opłaty za prowadzenie konta oszczędnościowego. Dzięki takim darmowym usługom można swobodnie korzystać z swojego konta oszczędnościowego zarówno w oddziale bankowym jak i przez Internet. Odsetki na koncie oszczędnościowym naliczane są zazwyczaj na koniec każdego miesiąca, dzięki temu możliwe jest uniknięcie płacenia podatku Belki. Konto oszczędnościowe może założyć każda osoba, która posiada konto bankowe – ROR – to wymóg każdego banku. Umowa z bankiem do tego typu konta zawierana jest na czas nieokreślony. Warto również nadmienić, że niektóre banki oferują konto oszczędnościowe nie tylko w polskiej walucie, ale również w walucie wymiennej: EUR, USD i CHF. Jest to atrakcyjne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które posiadają kredyty mieszkaniowe w wymienialnych walutach. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, o wyborze konta oszczędnościowego warto rozważyć każdą opcję, bo może okazać się, że akurat ta będzie dla nas bardziej odpowiednia.

Konto oszczędnościowe w polskiej walucie umożliwia zarabianie na odsetkach rzędu najwyżej 4% w skali roku. Nie jest to może wiele, ale z pewnością bardziej opłacalne niż lokata bankowa, chociażby ze względu na możliwość wypłaty pieniędzy w dowolnym momencie, bez obawy o utracenie odsetek. Aby wybrać odpowiednie konto oszczędnościowe i mieć w ten sposób możliwość zarabiania jak na lokacie już od pierwszej wpłaconej złotówki warto zapoznać się z ofertami kilku banków. Dlaczego? Każdy bank ma inną ofertę, a co za tym idzie inne oprocentowanie konta oszczędnościowego. A przecież nie chcielibyśmy stracić naszych oszczędności lecz tylko je powiększyć. Sprawdź najnowsze porównanie kont oszczędnościowych.

Both comments and trackbacks are currently closed.