Konto firmowe – dlaczego warto?

Zgodnie z prawem gdy rozpoczynamy działalność gospodarczą musimy założyć też konto firmowe. Wymagają tego w większości nawet same banki. Konto takie ma służyć do załatwiania spraw finansowych związanych z naszym przedsiębiorstwem –robienia przelewów, odbierania należności od kontrahentów czy wypłacania wynagrodzenia pracownikom.

 

shutterstock_184645571

Zresztą nawet gdyby nie było takiego wymogu myślę, że i tak warto założyć osobne konto dla firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z koniecznością załatwiania wielu spraw dotyczących finansów. Wymagają one ogromnej skrupulatności i systematyczności. Nie każdy ma do tego głowę, niektórzy radzą sobie, zatrudniając księgowych. Dlatego by utrzymać w tym wszystkim choć podstawowy porządek, warto założyć osobne konto firmowe. W razie problemów czy niejasności zawsze możemy zajrzeć do wyciągu czy historii naszego konta firmowego. Takie konto ma ono nieco inny charakter niż konto osobiste. Instytucje finansowe wychodzą naprzeciw potrzebom biznesmenów i tworzą ofertę specjalnie dla nich. Konta dla firm są tak wyspecjalizowane, by jak najbardziej ułatwić życie przedsiębiorcom. Czasem jednak wręcz przeciwnie – usługodawca zechce zarobić nieświadomym nowicjuszu, będąc przekonanym, że osoba ,która prowadzi własną działalność gospodarczą z pewnością nie narzeka na brak finansów (a jak wiemy, bywa z tym różnie).
Na co uważać?
Podczas wyboru konta firmowego należy więc być ostrożnym. Wczytajmy się dokładnie w ofertę regulaminy. Zwróćmy uwagę na wszelkie gwiazdki nad tekstem i przypisy. Koniecznie zainteresujmy się najnowszym rankingiem kont firmowych. Tam specjaliści podpowiedzą nam, jakim kontem warto się zainteresować, a od którego lepiej trzymać z daleka. Konta dla firm z reguły mogą być nieco droższe niż konta osobiste, warto wiedzieć oraz sprawdzić porównanie kont firmowych 2015. Postarajmy się jednak znaleźć najlepsze konto firmowe, z którego będziemy w stu procentach zadowoleni. Ofert jest tak dużo, że na pewno z pomocą rankingu kont firmowych uda nam się coś dopasować.

Both comments and trackbacks are currently closed.