Jakie są najpopularniejsze rachunki osobiste?

W obecnych czasach jak wiadomo wszyscy posiadają konta osobiste. Są to jedne z kilku gatunków depozytów w bankach, z jakich jak wiadomo korzysta praktycznie każdy. Rachunki osobiste da się podzielić na parę wielorakich odmian, z jakich najpopularniejszy jest nade wszystko ROR, czyli konto oszczędnościowo-rozliczeniowe. Mianowicie wygląda ono w taki sposób, że pozwala zbierać środki i tym samym pracuje jako charakterystyczna odmiana lokaty, czyli w przypadku znacznej kwoty umieszczonej na koncie, doliczany jest miesięcznie odpowiedni procent, jaki w formie ekstra środków dodawany jest do całości zdeponowanych przez nas funduszy.

 

 

firma i finanse

Jednakowoż ostatnio kapitalizacja odsetek na ROR-ach stała się mniej atrakcyjna dla przeciętnego Kowalskiego. W większości popularnych banków, jakie działają od dziesięcioleci, pobierane są okresowe opłaty, które nie dla każdego są nieznaczne. Dlatego za prowadzenie rachunku w wybranych bankach należy nieraz zapłacić nawet i kilkadziesiąt złotych. Na szczęście znakomitą metodą okazują się być konta w bankowości internetowej, za których prowadzenie nie są pobierane żadne opłaty. Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią perfekcyjny pomysł na odłożenie większych pieniędzy. Czasem bowiem bywa tak, że staramy się zebrać większe pieniądze, które później chcemy spożytkować na jakiś cel. Niekoniecznie wkładanie do skarbonki się udaje, ponieważ możemy stale z niej podbierać jakieś drobne na aktualne wydatki. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z wysoką stopą procentową. Klienci mają wtedy możliwość dostępu do środków w preferowanym czasie, oczywiście bez utraty odsetek.

Ostatnim rodzajem depozytu bankowego są naturalnie lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa podpisywana jest na określony czas i podobnie, jak w przypadku wcześniej wyliczonych depozytów bankowych, również dotyczy gromadzenia gotówki w banku. W tym jednak przypadku bank zobowiązany jest wypłacić uzyskany kapitał wraz z naliczonymi odsetkami na koniec okresu trwania umowy. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty można by rozróżnić jeszcze na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym wariancie po skończeniu się umowy jest ona natychmiast odnawiana i nie następuje wypłata środków dla klienta.

Both comments and trackbacks are currently closed.