Inicjatywa Jeremie

Unia Europejska i jej funduszefirma

Wraz z przystąpieniem w 2004 roku do Unii Europejskiej, Polska uzyskała dostęp to Funduszy unijnych, czyli środków finansowych, które mają pomóc w restrukturyzacji polskiej gospodarki i wzrostu zamożności obywateli. Dzięki tym środkom budowane są różnego rodzaju obiekty użyteczności publicznej, takie jak drogi, oczyszczalnie ścieków itd. Pewnie każdy, kto choć trochę interesuje się sytuacją gospodarczą Polski lub regionu, w którym żyje, słyszał o Europejskim Funduszu Społecznym lub Funduszu Spójności. Nie każdy jednak słyszał o Jeremie, czyli inicjatywie, której jednym z celów jest właśnie finansowanie przedsiębiorstw.

Na czym polega inicjatywa Jeremie

Inicjatywa ta jest szczególnie ważna dla wszystkich tych firm, które rozpoczynają działalność gospodarczą i ze względu na brak historii kredytowej, nie mogą skorzystać z produktów bankowych, przeznaczonych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ramach inicjatywy Jeremie, właściciel nowej firmy może liczyć m.in. na pożyczkę ze specjalnego funduszu pożyczkowego, utworzonego specjalnie do tego celu. Popularnym rozwiązaniem jest również dawanie poręczeń dla banków. Przedsiębiorca składa w banku wniosek o kredyt dla nowych firm, którego samodzielnie z pewnością by nie otrzymał – http://oferty-kredytow.com/historia-kredytowa/  Jednak w ramach inicjatywy Jeremie, bank otrzymuje poręczenie takiego kredytu, dlatego przedsiębiorca może zdobyć środki na start. Warto wiedzieć, że Jeremie ma charakter odnawialny. Oznacza to, że wydatkowane pieniądze na pożyczki dla przedsiębiorców wracają i są ponownie inwestowane. Dzięki takiemu mechanizmowi możliwe jest dalsze finansowanie firm, które wymagają wsparcia.

Jakie zmiany na rynku usług finansowych przyniosła inicjatywa Jeremie

Obecnie inicjatywa Jeremie funkcjonuje w sześciu polskich województwach. Dzięki jej uruchomieniu zmieniło się podejście banków do początkujących przedsiębiorców. Do niedawna osoby starające się o kredyty dla firm, zwłaszcza nowych, odsyłane były z kwitkiem. By móc skorzystać z oferty kredytowej banku, wymagane było prowadzenie działalności przez okres przynajmniej dwunastu miesięcy. Obecnie na rynku usług finansowych funkcjonuje specjalistyczny bank, którego docelową grupą klientów są właśnie przedsiębiorcy. Jednak również uniwersalne banki zmieniły swoje podejście do początkujących biznesmenów, przez co składane przez nich wnioski kredytowe nie są od razu odrzucane, a indywidualnie analizowane. Inicjatywa Jeremie to niewątpliwie pozytywny aspekt przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, przyczyniający się do rozwoju przedsiębiorczości w kraju.

Both comments and trackbacks are currently closed.