Czym się kierować wybierając konto bankowe?

Obecnie prawie każdy z nas posiada konto w banku. Jest to związane przede wszystkim z tym, że większość osób wynagrodzenie ma przelewane na konto bankowe. Bardzo często w ostatnich latach nie jesteśmy już stałymi klientami i wybieramy nowe banki i szukamy nowych ofert.

shutterstock_103885106

Zacznij szukać w Internecie.

Pierwszym miejscem, w którym powinniśmy zacząć szukać informacji o ofertach poszczególnych banków jest Internet. Wystarczy skorzystać i porównać oferty, a ranking kont bankowych z pewnością będzie idealnym narzędziem, które wskaże nam najlepsze konto bankowe. Warto sprawdzić opinie na temat każdego z banków i dowiedzieć się więcej o ofercie.

Darmowe konto bankowe.

Bardzo często szukając konta bankowego chcemy mieć darmowe konto, które jest elastyczne i pozwala na robienie szybkich przelewów. Należy tutaj uważać, ponieważ banki bardzo często stosując chwyt reklamowy podsuwa nam produkt, który nie do końca jest taki darmowy. Banki informując nas o tym, że konto jest darmowe oceniają jego samo prowadzenie. Natomiast wszelkie transakcje, przelewy bądź korzystanie z karty do bankomatu jest związane z dodatkowymi kosztami.

Szukając najlepsze konto bankowe należy sprawdzić czy przelewy są darmowe, jeżeli tak to czy jest jakiś limit, który określa ilość takich darmowych transakcji, jest to częsta praktyka stosowana przez banki. Poza tym bardzo ważne jest, aby wypłata z bankomatów była darmowa. Najczęściej darmowe wypłaty możemy dokonać z bankomatu należące do konkretnego banku, w którym mamy konto bankowe. Obecnie jednak coraz więcej banków decyduje się na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na wypłacanie pieniędzy bez względu na właściciela bankomatu. Warto zajrzeć na stronę polskabankowosc.com.pl, tam znajdziecie mnóstwo porad dotyczących finansów.

Sprawdzaj szczegóły.

Zanim podpiszemy umowę z bankiem należy dokładnie przeczytać warunki umowy, aby uniknąć późniejszych kłopotów i nieporozumień. Niezwykle ważne są szczegóły dotyczące wszelkich opłat, ważne, aby sprawdzić nasze. Jeżeli możemy skorzystać z limitu w koncie lub otworzyć kartę kredytową wraz z kontem to należy to przemyśleć. Wart się przez chwilę zastanowić czy dany produkt jest nam potrzebny, ponieważ zazwyczaj karty kredytowe, limity w koncie to dodatkowe koszty, których powinniśmy unikać. Rozwaga i spokojne podejście do tematu pozwolą wybrać darmowe konto bankowe, które będzie dla nas odpowiednim produktem.

Both comments and trackbacks are currently closed.