Czy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny?

Zaciągając kredyt konsolidacyjny możemy liczyć na pewne profity. Po pierwsze możemy obniżyć kwotę jaką w skali miesiąca musimy przeznaczać na spłacanie zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny to rata niższa, niż suma rat kredytów wchodzących w skład konsolidacji. Po drugie nie jesteśmy zmuszeni wykonywać kilku przelewów w miesiącu lub też nie musimy opłacać kilku zleceń stałych.konto bankowe

Jedna rata pozwala dokonać oszczędności zarówno w kontekście kosztów finansowych jak i czasu. Jeżeli potrzebujemy dodatkowej gotówki, to możemy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego z dodatkowymi środkami. W takim przypadku oprócz środków niezbędnych do pokrycia dotychczasowo zaciągniętych kredytów otrzymujemy także dodatkową kwotę, która możemy przeznaczyć na nowe cele.

Rachunek kosztów

Podstawową drogą do określenia stopnia opłacalności kredytu konsolidacyjnego jest obliczenie jaki jest jego koszt. Musimy tu wziąć pod uwagę zarówno oprocentowanie kredytu, jak i wszelkie dodatkowe koszty związane z jego przyznaniem oraz obsługą. Jedynie tak obliczony koszt jest prawdziwym odzwierciedleniem tego, ile zapłacimy za przywilej konsolidacji długów.

Wnikliwa analiza

W celu rozstrzygnięcia czy kredyt konsolidacyjny jest dla nas korzystnym i potrzebnym rozwiązaniem należy przeanalizować wszelkie plusy i minusy rozwiązania. Pod uwagę bierzemy tutaj koszty spłaty niepołączonych zobowiązań oraz wersji skonsolidowanej. Jeżeli bardziej zależy nam na obniżeniu obecnych, miesięcznych płatności, a jesteśmy w stanie w sumie zapłacić więcej w dłuższym czasie, to na pewno jest to wskazanie na atrakcyjność konsolidacji długów. Nie bez znaczenia jest także to, ile zaoszczędzimy na mniejszej liczbie przelewów czy zleceń stałych.

Kwestia optymalnego wyboru

Kredyty konsolidacyjne listopad 2014 będą miały większe szanse w rywalizacji z kilkoma długami, jeżeli będziemy rozpatrywali najbardziej atrakcyjną na rynku ofertę. W tym celu warto poszukać konsolidacji długów o możliwie najmniejszym koszcie. Z pomocą przyjdą tu rankingi kredytów konsolidacyjnych. Dzięki nim w jednym miejscu przeanalizujemy różne oferty. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu na samodzielnym przeszukiwaniu ofert różnych banków.

Both comments and trackbacks are currently closed.