Bezpieczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Oszczędzanie pieniędzy cieszy się sporą popularnością w naszym kraju, co wynika bezpośrednio z naszego statusu majątkowego, oczywiście w rozumieniu przeciętnej rodziny. Niemniej, nie wszystkie ze sposobów na to, aby odłożyć nieco grosza, sprawdzają się dobrze, a wręcz przeciwnie. Wykluczając bowiem najlepsze lokaty bankowe czy konta oszczędnościowe, istnieje cała masa metod ryzykownych czy wręcz niebezpiecznych, dlatego, zanim w ogóle o odkładaniu kapitału pomyślimy, zastanówmy się nad tym, czego od tego oczekujemy.kapitał

Po takiej analizie – przynajmniej w większości przypadków- pozostaje dylemat odnośnie tego, czy wybrać ranking lokat i jedną z zaprezentowanych nań ofert, czy może wybrać ranking kont oszczędnościowych, bo to te dwie metody cechują się największym bezpieczeństwem i jednocześnie największą popularnością.

Podobieństwa i różnice

Warto zatem przybliżyć sobie kilka cech łączących oraz dzielących wyżej wymienione, bowiem pozwoli nam to zdecydować o wyższości jednej propozycji nad drugą (bądź odwrotnie, bowiem i tu zdania są bardzo podzielone). I tak oto:

  • konta oszczędnościowe, i lokaty bankowe są bezpieczne;
  • obydwie propozycje zapewniają dochód wypływający z oprocentowania zdeponowanej kwoty;
  • lokaty bankowe wyszczególniają się nieco wyższym oprocentowaniem;
  • konta oszczędnościowe mają zazwyczaj krótszy czas deponowania kapitału;
  • nawet najlepsze lokaty wymagają zazwyczaj zamrożenia kapitału, co przekłada się na uniemożliwienie wyciągnięcia go w razie nagłej potrzeby (bez konsekwencji materialnych w postaci utraty odsetek bądź kary pieniężnej);
  • lokata wiążę się z wpłatą jednorazową, a do kwoty na koncie można dopłacać;
  • lokaty są raczej dla tych, którzy posiadają odpowiednio duży kapitał i są w stanie go zdeponować na długi czas;
  • konto oszczędnościowe to propozycja dla tych, którzy oszczędzają w wymiarze krótkookresowym bądź średniookresowym;
  • obydwie propozycje sprawdzają się świetnie tym, którzy zaczynają przygodę z oszczędzaniem za pośrednictwem produktów bankowych.

Jak więc widać, to, czy zdecydujemy się odwiedzić ranking lokat bankowych z sierpnia 2014 roku, czy może ranking kont oszczędnościowych, determinowane być powinno przede wszystkim przez nasze indywidualne oczekiwania, bo oferty zeń są naprawdę porównywalne.

Both comments and trackbacks are currently closed.