Banki coraz chętniej o nas rywalizują

Jak wynika z badań, banki coraz częściej rywalizują o nowych klientów. Wyrazem tego są nowe ciekawe oferty, liczne promocje bankowe, które oferują klientom zastrzyk gotówki, lepsze oprocentowanie depozytów, czy na przykład..konkurs, w którym wygrać można tablet. Ilość pomysłów jest nieograniczona, a wszystko po to aby zachęcić klientów do skorzystania z ofert.firma i finanse

Oferty głównie dla nowych

Przeglądając aktualne promocje bankowe, zauważymy że skierowane są one w znacznej mierze do nowych klientów danego banku. Wynika to przede wszystkim z chęci pochwalenia się przed akcjonariuszami coraz to lepszymi wynikami, większą popularnością placówki i generalnie fajnymi statystykami. Nie powinno to dziwić – lepszy wizerunek ma przecież wpływ na sytuację banku i jego prestiż. Najlepsze promocje bankowe mogą więc być zawężone do wąskiej grupy klientów. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że banków na naszym rynku jest ogrom. Do tego dochodzą inne instytucje, jak przykładowo kasy oszczędnościowe – popularne SKOKi. Są one popularne szczególnie wśród najstarszych klientów, którzy tradycyjnie przywiązani są do tego co Polskie.

Zostań nowym klientem

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że często dla banku nowy klient to nie ten, który nigdy nie korzystał z jego usług. Czasami wystarczy zamknąć konto i odczekać nawet kilka miesięcy i bank potraktuje nas znowu jako nowego kontrahenta. Promocje bankowe będą więc skierowane dla nas i będziemy mogli z nich skorzystać. Czy to powinno dziwić? Zdecydowanie nie! Obecny rynek powoduje ogromną elastyczność klientów. Mogą oni zmieniać oferty niemal do woli, więc mają możliwość zamknięcia konta. Faktycznie po kilku miesiącach można takiego klienta traktować jako nowego i nie powinno zupełnie nas to dziwić. Czas pokaże, czy promocje bankowe 2016 będą aż tak popularne. Wszystko na to jednak wskazuje. Trudno się dziwić – to sytuacja dobra zarówno do banków (nowi klienci, lepsze wyniki), jak i dla samych klientów, którzy dzięki promocjom mogą zgarnąć liczne bonusy.

Both comments and trackbacks are currently closed.